Dzikie ptaki będące stałymi bywalcami w warszawskiej dzielnicy Białołęka na pewno nie będą głodować tej zimy. Tamtejszy Urząd Dzielnicy postanowił zadbać o zdrowie i brzuszki naszych skrzydlatych przyjaciół i zaopatrzył się w najlepszą możliwą karmę dla ptaków zimujących. Mieszkańcy dzielnicy mogą odbierać całkowicie darmowe zestawy złożone z karmy zróżnicowanej i ptasiego przysmaku w formie 100% niełuskanych ziaren słonecznika.
Z doświadczenia wiemy, że wszystkie ptaki, które spędzają u nas zimę wprost go uwielbiają. Mogą się więc Państwo spodziewać, że tłumnie przybędą w miejsca gdzie zostanie rozsypany.

Pamiętajmy jednak, żeby karma znalazła się w bezpiecznym dla ptaków miejscu. Koty choć wydają się leniwe doskonale wykorzystują wszelkie okazje do polowania. Dodatkowo karma rozsypana bezpośrednio na ziemi zostanie w większości pochłonięta przez gołębie. Jeśli chcemy cieszyć się widokiem sikorek, wróbli czy nawet dzięciołów warto jednak zainwestować w podstawowy karmnik i umieścić go na balkonie lub bezpośrednio przed nim na drzewie. Obserwacja ptaków to świetna zabawa i alternatywa dla telewizji czy komputerów. Godziny spędzone wspólnie przed oknem na obserwacji ptaków zbliżą Państwa nie tylko do otaczającej nas przyrody, ale i do siebie. Uwierzcie nam na słowo – warto spróbować.

Materiał filmowy na temat tego wydarzenia znajdą Państwo w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim(14 minuta 10 sekund):

https://warszawa.tvp.pl/40311337/06122018